Key Competencies Kit
for Facing Lifelong Learning

EN ES DE BG RO LT
languages
menu line

Iniciatyva ir Verslumas

 

program_logo

This Project has been funded with support from the European Commission.  This communication reflects the views only of the author, and the Commission can not be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

education and training

 

 

initiative

Įvadas

Ar kada nors pagalvojote apie savo paties verslą? Verslininkystė kai kuriems atneša sėkmę, tačiau ne visiems.

Kaip verslininkui, jums nereikia viršininkų, kurie įsakinėtų, ką reikia padaryti. Viskas priklauso nuo jūsų pačių, nuo mąstymo, kur gauti pinigų verslui, iki produkto pagaminimo ir nuosprendžio kaip jį parduoti.

Jums patiems reikės parengti planus ir juos keisti. Turite būti pakankamai protingas, kad žinotumėte kada reikia eiti į priekį ir kada sustoti.

Norėdami sėkmingai konkuruoti versle, turite būti iniciatyvus žmogus, aiškiai matyti tikslą. Privalote pasitikėti savimi ir savo idėjomis. Vien tik puikios idėjos verslo sėkmei nepakanka.

Siekiant rezultatų, raktas į sėkmę yra jūsų verslumo galimybės.

Taigi, prieš pradėdami savo pirmąjį verslą, pradėkite nuo sąrašo, ką norite padaryti ir ką galite padaryti. Tačiau turite užduoti sau klausimą: “kokių gabumų man tikrai prireiks, kad sulaukčiau sėkmės versle?”

Norint pradėti savo verslą, jums prireiks nemažai verslumo įgūdžių šiandieninėje konkurencingoje rinkoje. Jums prireiks nemažai tam tikrų savybių ir įgūdžių, įskaitant asmenines savybes, verslo įgūdžių bei vadybinių gabumų.

Nors ir negalite šiuo metu jų visų turėti, tačiau yra penki pagrindiniai įgūdžiai, kuriuos turėdami galite pradėti bet kokio pobūdžio verslą.

Pagrindinių verslumo įgūdžių arba savybių sąrašas atrodo taip: gebėjimas užsibrėžti tikslus, valdyti išteklius bei riziką; objektyviai įvertinti asmeninius privalumus ir trūkumus, būti motyvuotu bei kūrybingu.

Pradėti verslą nėra lengva, net jei ir esate labai kvalifikuotas ir turite visus įgūdžius, paminėtus prieš tai. Netgi turėdami visus reikalingus įgūdžius bei savybes, nebūsite garantuoti savo sėkme. Turėdami šiuos pagrindinius įgūdžius, galėsite lengviau pradėti savo verslą, klestėti bei augti.

 

Iniciatyva ir verslumas

1 pamoka

Tema

Laikas

Iniciatyva ir verslumas

pagrindinės sąvokos, pagrindiniai verslumo įgūdžiai;

1 valanda

verslumo įgūdžių vaidmuo, užtikrinant nepriklausomumą ir pajamų garantijas; verslumo įgūdžiai smulkiame versle ir pilietinė iniciatyva;

Verslumą galima apibūdinti taip: tai naujas požiūris pažvelgti į galimybes bei problemų sprendimą kitu kampu. Kūrybiškumas yra „mąstymas" apie naujus dalykus, ateinantis kartu su idėjomis. Naujovės reiškia „daryti" ką nors nauja arba įgyvendinti naujai sugalvotas idėjas.

Pačia bendriausia šio žodžio prasme, verslininkas yra asmuo, kuris organizuoja įmonės darbą ir prisiima atsakomybę už riziką. Vis dėlto, verslumas yra daugiau nei šis paprastas apibrėžimas.

Kai daugelis pagalvoja apie verslininkus, dažniausiai iškyla tokie vardai kaip Henry Ford, Andrew Carnegie ir Bill Gates.

Kas gi yra verslininkas? Kiekvienas, kuris kada nors pažvelgė į problemą ir pamatė ją kaip galimybę, tikėtina, kad bus verslininkas.

Priešingai populiariems įsitikinimams, verslininkai paprastai nerizikuoja, jei negali turėti įtakos situacijos rezultatui. Jie linkę nustatyti realius ir pasiekiamus tikslus, ir rizikuodami, paprastai įvertina juos, remdamiesi faktais ir patirtimi, o ne instinktais.
Verslininkai yra vedami ne poreikio uždirbti pinigų, bet poreikio paversti savo svajones realybe. Dažniausiai pinigai yra šalutinis produktas verslininko motyvacijoje, o ne motyvacija juos uždirbti.
Verslininkai yra dalyviai, bet ne stebėtojai; žaidėjai, bet ne žiūrovai. Norėdamas būti verslininku, turite būti optimistas, tikėti, kad per tam tikrą laiką ir su tam tikru pinigų kiekiu, galėsite padaryti bet ką.
Verslininkai užima pagrindinę vietą mūsų rinkos ekonomikoje. Dinamiškiausia visuomenė pasaulyje yra ta, kurioje daugiausia verslininkų.

Verslininkų energija, kūrybingumas ir motyvacija yra tai, kas padeda gaminti ir parduoti naujus produktus bei paslaugas. Tai verslininkas, kuris ieško galimybių pelnui gauti, kad patenkintų dar nepatenkintus poreikius. Verslininkas yra tas, kuris ieško spragų tarp esamų klientų norų ir poreikių bei produktų ir paslaugų. Jis ieško būdų, kaip užpildyti šią spragą.

Kaip verslininkas, esate vienas ir pats asmeniškai renkate visą informaciją, kuri suteikia jums aiškų supratimą, kaip dirbti; bendrauti su žmonėmis ir daryti daug kitų dalykų, kurių jums reikės panaudojant įgūdžius ir kompetenciją.
Atkreipkite dėmesį, kad verslininkas yra savarankiškas, visada trokšta produktyvaus darbo ir yra pasiryžęs baigti tai, ką reikia padaryti. Jei trūksta iniciatyvos, energijos ir ryžto, bus sunku tapti sėkmingu verslininku.

Verslininkai yra nusiteikę optimistiškai ir rūpinasi savo ateitimi; jie įsitikinę, kad sėkmė yra įmanoma ir būna pasirengę rizikuoti savo ištekliais siekdami pelno. Jie greitai juda, yra lankstūs, pasirengę keistis, gaudami naujos informacijos. Verslininkai yra atkaklūs ir pasiryžę tapti sėkmingais

Activity 1

 

Labai dažnai verslumas yra susijęs su finansine nepriklausomybe ir pajamų garantijomis.
Finansinė nepriklausomybė yra įmanoma. Norėdami pasiekti finansinę nepriklausomybę, pirmiausia turite pakeisti savo mąstymą.

Finansinė nepriklausomybė yra daugiau protinė būsena, nei pinigų suma banko sąskaitoje. Tai reiškia rūpesčių pamiršimą bei laisvo laiko turėjimą, nei galvojimą ar esi pajėgus visada apmokėti sąskaitas. Taip pat tai rizikavimas ir baimės įveikimas bei taupymas pensijai.

Deja, dauguma žmonių taip negalvoja - jie gyvena išnaudodami kur kas mažesnį savo potencialą, nenorėdami rizikuoti, mąstyti ir veikti kitaip bei suprasti esminius sėkmingos finansinės nepriklausomybės principus.

Darbo išsaugojimas nėra finansinis saugumas. Nepriklausomybė darbe nebus net panaši į finansinę nepriklausomybę. Finansinė nepriklausomybė - priversti pinigus dirbti jums; tikslas yra sukurti lėšas, kurios nuolat neštų pelną. Kiekvienas, kuris kada nors pasiekė finansinę laisvę, padarė tai savarankiškai, rizikavo, ir buvo iniciatyvus.

Tikslas turėtų būti ne praturtėjimas, o savo gyvenimo praturtinimas

Exercise 1

 

 

Reflect upon that

1 pamokos pratimai ir atsakymai į klausimus

1 pratimas

1.

 

Go To Top Next